چند نکته کلیدی در انتخاب اسنوبرد (۳)

(بوت و فیکس)

۱.اطمینان حاصل کنید که فیکس(بایندینگ)شما با تخته(اسنوبرد) مطابقت دارد.بایندینگهای متفاوتی وجود دارد که ممکن است از تخته جدا شوند. متداول ترین آنها ۲در۴ و ۴در۴ هستند که به سادگی دارای دو ردیف سوراخ برای اتصال هستند. سیستم های پیچیده تری مانند برتون سه بعدی میتواند کمک کنند که هر نوع بایندینگی را با برد خود استفاده  کنید. بایندینگهای استاندارد به هر الگوی ۲در۴ و ۴در۴ متصل میشوند. بایندینگ تخصصی مانند دیسک سه بعدی برتون یا برتون ای اس  تی ،فقط برای اتصال به برتون سه بعدی ساخته شده اند.

 

قسمت سوم در انتخاب اسنوبرد مناسب:(بوت و فیکس)
اسکی نیوز
۲.سختی بایندینگ را بوسیله تجربه و یا با کمک مشاورین خرید در فروشگاه ها و مربیان مجرب انتخاب کنید.بطور کلی افراد مبتدی باید بایندینگهایی کوتاه وانعطاف پذیر در قسمت پاشنه را انتخاب کنند که به  آنها اجازه دهد احساس راحتی و کنترل را در حین اسکی کردن تجربه‌کنند.
رایدر های رشته استایل آزاد(freestyle)،همچنین بهتر است که بایندینگ منعطفی را انتخاب کنند تا  برای فرود و جهش احساس آزادی و راحتی کنند.و اما سواران برف پودر از بایندینگ سفت تری استفاده میکنند تا کنترل اسنوبرد در برف عمیق و نرم برایشان راحت تر شود.
قسمت سوم در انتخاب اسنوبرد مناسب:(بوت و فیکس)
اسکی نیوز
۳.انتخاب بایندینگ از موارد اولویت دار در این رشته است. روش های مختلفی برای ایمن سازی پای شما با بایندینگ وجود دارد. از تسمه ها و بست زانویی ها گرفته تا بایندینگ های سریع الورود. اما هیچکدام روی سواری شما تاثیر نمیگذارد بنابرین سیستمی را که با توجه به سطح اسکی کردن خود ترجیح میدهید را انتخاب کنید.
قسمت سوم در انتخاب اسنوبرد مناسب:(بوت و فیکس)
اسکی نیوز
۴.کفشهایی(بوت) را انتخاب کنید که راحت باشند و پای شما را تحت فشار نگذارند.خرید کفش اسنوبرد تقریبا همانند خرید هر کفش دیگری است. انگشتان جایی برای چرخیدن داشته باشندو پاشنه پا حرکت نکند و درنهایت احساس ساییدگی و درد نداشته باشید. حتما هنگام خرید،بوت را با جوراب ضخیم و زمستانی مختص اسکی امتحان کنید.
قسمت سوم در انتخاب اسنوبرد مناسب:(بوت و فیکس)
اسکی نیوز

تهیه و تنظیم : تانیا موسوی